Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Podporují nás

Koncert Štěpána Raka pro zámek v Lipové

Vážení podporovatelé a příznivci, 

srdečně bychom Vás chtěli pozvat na autorský koncert Štěpána Raka, který se koná 17. října 2022 v 19:00 hodin v Tereziánském sále Břevnovského kláštera. Součástí akce bude beseda a autogramiáda, která se bude konat po koncertě.

Těšíme se na Vás!

Ke stažení

Koncert Svěcení jara

Svěcení jara - Galakoncert Jaroslava Svěceného a Lucie Tóth.

Koncert proběhne 16. 5. 2022 v 19 hodin v Tereziánském sále Břevnovského kláštera. 

Rádi Vás uvidíme.

Ke stažení:

Výstava - Sbírka starých mistrů

12. 4. 2022 proběhla v pražské Jakubec Gallery výstava Sbírka starých mistrů. Všem, kteří se rozhodli zúčastnit se a podpořit nás, velice děkujeme. 

Pozvánka na výstavu - Sbírka starých mistrů

Srdečně si Vás, naše podporovatele a návštěvníky, dovolujeme pozvat na výstavu Sbírka starých mistrů. O sbírce promluví Mgr. Jan Rapin, a to 12.4.2022 od 18:30 v Jakubec Gallery (Vodičkova 28, Praha).

Chcete-li se zúčastnit, prosíme o potvrzení na email info@jakubec-gallery.cz.

Ke stažení

Hortus Aquaticus - projektové info

Přinášíme informace k projektu Rekonstrukce zámecké zahrady a parku v obci Lipová - zejména pak realizace prací na mokřadu - Hortus Aquaticus

Ke stažení

Den Země 2011 a školní návštěvy

22. dubna se každoročně koná celosvětová událost zaměřená na propagaci a podporu ochrany životního prostředí - Den Země. I my jsme se jsem se letos zapojili.


I přes koronavirovou pandemii nezůstáváme nečinní a hostujeme návštěvy školních dětí.

Pomoc ze Salesiánského střediska Štěpána Trochty

V letních měsících v roce 2020 jsme uvítali kýženou pomoc dětí sdružených v Salesiánském středisku Štěpána Trochty.

Pomocníci u nás byly ve dvou turnusech v zámeckém areálu v Lipové a velkou měrou přispěly k údržbě parku.

 

Srdečně děkujeme a těšíme se na budoucí spolupráci!

Stavební aktivity na zámku v roce 2017

V letošním roce již tradičně můžeme pokračovat díky finanční podpoře Ministerstva kultury v Programu na záchranu architektonického dědictví ČR ve statických, zabezpečovacích a nyní již i stavebních zednických pracích. Ty se odehrávají v severovýchodním křídle zámku, které je nejvíce poškozeno.

Skandální rozhodnutí krajského zastupitelstva

Zastupitelé kraje vedení Komunistickou stranou rozhodli nepodpořit další rekonstrukci našeho zámku (přičemž podpora ostatních památek v kraji je naprosto mizivá oproti jiným výdajům kraje). V rozhodnutí, které nám krajští úředníci poslali pod č.j. 628/SPRP/2017  je doslova uvedeno, že :

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Podporují nás