Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Slavnostní velikonoční koncert

Na Velkonoční neděli, 31. března 2013, se uskutečnil v Lipové v kostele sv. Šimona a Judy koncert pana profesora Štěpána Raka, legendy virtuózního kytarového přednesu. Koncert přilákal mnoho posluchačů, kteří zcela zaplnili kostel. Slavnostní program uvedl svým slovem starosta Lipové pan Svoboda a sváteční slovo pronesl i arciděkan Procházka z nedalekého Šluknova.

Jediným negativem tak bylo mrazivé zimní počasí, které nikterak nepřipomínalo počátek jara. Nádherný zážitek z tohoto koncertu tak byl dalším pokračováním v řadě připravovaných špičkových uměleckých akcí, které občanské sdružení Via Tempora Nova spolu s obcí Lipová připravuje pro občany obce i regionu.

Ke stažení:

Kategorie aktuality: