Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Z médií

Nové zprávy ze zámku - Vánoce 2019

Přinášíme aktuální vánoční vydání našich Zámeckých listů.

Ke stažení

Ukliďme svět, ukliďme Česko

Pod tímto sloganem se každoročně uskutečňuje iniciativa mnoha lidí, kterým není lhostejné, jak vypadá naše okolí, naše krajina. Svým dílem se snaží přispět ke zlepšení životního prostředí především sběrem odpadků a likvidací nánosu ,,svinstva“ po nepřizpůsobivých občanech této země. Každoročně se připojuje k této iniciativě také kolektiv spolku Via Tempora Nova. Nejen že uklízí park u zámku v Lipové po celý rok, ale každoročně pořádá také setkání s mladými lidmi, které učí, že je potřeba se starat o svěřenou kulturní krajinu a pomáhat při jejím zachování i dalším rozvoji.

Ohlasy v médiích 2018

Sdílíme ohlas v Českém rozhlase, blog-post "Zámek a park lipová" a další drobné momenty.

Máme turistickou známku!

Náš zámek a zámecký park se dostaly na turistickou známku pod číslem 2271.

Máme z tohoto úspěchu a dokladu uznání obrovskou radost!

Evropský rok kulturního dědictví

V roce 2018 se připojíme k akcím podporujícím Evropský rok kulturního dědictví. Chceme se tak přihlásit k celoevropské iniciativě, která upozorní na nutnost hájit zájmy záchrany kulturního dědictví jednotlivých států i Evropy jako celku před kulturní agresí přicházející zvenčí ale především před lhostejností, která ničí naše kulturní dědictví přímo v naší zemi.

Lipová v cyklu Má vlast - cestami proměn

Zámek a zámecký park neušly povšimnutí také cyklu Má vlast - cestami proměn. Pokud naše nadšení sdílíte, můžete v náš prospěch hlasovat v 9. ročníku této soutěže na www.cestamipromen.cz/hlasovani

Ke stažení

Stránky

Prihlásit se k odběru RSS - Z médií