Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Výstava Na Stromech

Stejně jako v roce 2016 tak i v letošním roce proběhla v říjnu  v rámci Týdne důstojné práce u venkovní výstava, která byla v Lipové nainstalována v prostoru Zámeckého parku, přesněji na břehu Zámeckého rybníka v místech, kde se odehrávala Férová snídaně. Výstava na stromech je celorepublikový happening, který se koná během Týdne důstojné práce a upozorňuje na ožehavá témata naší každodenní spotřeby. Každý rok se téma zaměření mění.

V roce 2015 byla hlavním tématem káva s výstavou Plné ruce práce, kterou hostilo 48 parků, v roce 2016 byla hlavním tématem výroba bot a v letošní ročník se zaměřil na práci v zemědělství.

Kategorie aktuality: