Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Svatba na Lipové

Ani v roce 2015 jsme nepřišli o svatební veselí v zámeckém parku. Sice to přineslo trochu organizačních starostí, aby se svatebním hostům vyhnuly buldozery a náklaďáky převážející tuny zeminy, nemluvě o termínovém „napnelismu“, aby termín svatby neohrozil termíny stavby.

Povedlo se (doufáme alespoň) a svatebčané byli spokojeni s místem, které si vybrali pro svůj báječný životní krok. Doufáme jen, že napříště při výročí jejich svatby jim budeme moci nabídnout nejen krásnou procházku nově rozkvetlým parkem ale také prohlídku zastřešeného a zrekonstruovaného zámku.

 
Kategorie aktuality: