Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Jaroslav Svěcený na Památkách

Špičkový houslový virtuos Jaroslav Svěcený zavítá v pátek 4. října na veletrh Památky. Srdečně Vás zveme na jeho autogramiádu a příjemné popovídání si s tímto umělcem. Jaroslav Svěcený podporuje projekt Zachraňme zámek Lipová.

Pokud ani Vám není lhostejný osud našich památek, neváhejte a přijďte na zcela výjimečnou akci, tedy na veletrh Památky 2013, kde se dozvíte více. Brány veletrhu jsou pro Vás otevřeny od čtvrtka až do soboty. Těšíme se na Vás! Jaroslav Svěcený zde bude pro návštěvníky veletrhu Památky i pro milovníky vážné hudby v pátek 4. 10. od 15 do 17 hodin v Levém křídle Průmyslového paláce na stánku Lipová (číslo stánku 159).

Odkazy

Kategorie aktuality: