Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Článek a anketa na iDnes.cz

Známý zpravodajský server, iDnes.cz, věnoval v červenci 2012 revitalizaci zámku v Lipové pozornost v článku Nadšence už stála záchrana zámku miliony, a to teprve vyčistili park

Pár dní poté, reagoval shodný server anketou s podtitulem Vyberte památku, kterou byste v kraji chtěli nejvíc zachránit. Zámek Lipová pochopitelně mezi zachraňovanými památkami nemohl chybět.

K uvedené anketě musíme dodat s odstupem po vyhlášení výsledků, že zámek v Lipové se umístil v celorepublikovém hlasování respondentů na krásném šestém místě a v rámci severočeského kraje obsadil prvé místo. Občané se tedy zajímají o stav našich památek a tak doufejme, že i odpovědné státní orgány budou schopny pozitivní  reakce na tuto občanskou iniciativu, podporovanou médii.

Výsledky ankety najdete na adrese: http://usti.idnes.cz/ankety.aspx?id=A20120622_alh_810

Aktualizace:  Ústecká redakce iDnesu vyhlášené výsledky, a zejména pak důležitost záchrany zámku a parku v Lipové, shrnula v příspěvku V Ústeckém kraji si čtenáři přejí záchranu zámku v Lipové.

Kategorie aktuality: