Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Český rozhlas a Hlas Dvojky

Via Tempora Nova se stala partnerem Českého rozhlasu Dvojky a Jan Rapin i sponzorem nového pořadu Hlas Dvojky. Finále tohoto prestižního soutěžního pořadu se konalo 6. června v Divadle U hasičů, přičemž jeho protagonistou byl profesor Jan Přeučil. Finálové klání moderovala Tereza Kostková a Tomáš Voženílek.
V porotě zasedl Petr Rychlý, Dana Morávková, Alexej Pyško, Naďa Konvalinková, Filip Tomsa a Michaela Tomešová. O hudební složku večera se postaral Ondřej Ruml. Velká rozhlasová soutěž o nejlepší hlasový projev tedy již zná svého vítěze. Titul Hlas Dvojky získala Blanka Prudilová. Upoutala nejen porotu, ale i veřejnost, která ji zvolila Hlasem sympatie. Druhé místo obsadil Jaroslav Dvorský, o třetí místo se dělí Karolína Malá a Lukáš Ruml. Finalistům byly předány jako hodnotné ceny obrazy Jana Rapina.
 
V průběhu finálového odpoledne i v následujících pořadech pak byla pozornost věnována snaze o záchranu zámku v Lipové. 
Kategorie aktuality: