Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Veletrh PAMÁTKY - MUZEA - ŘEMESLA

Ve dnech 4. a 5. listopadu 2016 proběhl v Praze veletrh PAMÁTKY - MUZEA - ŘEMESLA, jehož jsme se zúčastnili samostatným stánkem, kde jsme v jednoduchosti prezentovali nově založený park a bohužel také stále neutěšený stav hlavní zámecké budovy.

Návštěvníkům jsme nabízeli publikace o rodu Salmů a historii Lipové stejně jako nově vydanou publikaci o zámeckém parku. Prezentovali jsme také náznakovou expozicí nově se rodící sbírkový fond, který bude po dokončení sanací zámecké budovy přístupný veřejnosti. Pro zájemce byl také k dispozici jednoduchý skládací leták o historii Lipové a obdobný o novinkách, které najde návštěvník zámeckého areálu. Nutno říci, že zájem o  náš stánek byl enormní, mezi zájemce bylo distribuováno na několik set tiskovin. Takový zájem jsme nečekali a hovoří to zcela jasně o sílícím zájmu veřejnosti o náš projekt záchrany zámeckého areálu v Lipové.

Odkazy

Kategorie aktuality: