Zámek v Lipové je jednou z nejohroženějších kulturních památek české republiky.  Tento unikátní zámek byl poprvé odsouzen k zániku již v osmdesátých letech minulého století. Tehdy unikl demolici jen o vlásek. Sám zámek ještě dnes zachráněn není, ale již nyní zde můžete navštívit  barokní zámecký park a zahradu. Ty se již zachránit podařilo, i když i zde nás čeká ještě mnoho práce. Záchranu areálu se daří realizovat také díky Vám, občanům této  země, jimž není cizí pomoc záchraně a obnově našeho národního kulturního dědictví. 

 PŘISPĚJTE PROSÍM NA ZÁCHRANU ZÁMKU

ÚČET 771 771 700/0600 MONETA MONEY BANK

Veletrh PAMÁTKY 2015

Jako každoročně, i letos jsme se zúčastnili veletrhu PAMÁTKY na pražském Výstavišti. A jako vždy byla naše prezentace úzce propojena se stánkem obce Lipová, která měla tentokráte velký úspěch především vystaveným betlémem se sochami v životní velikosti, které vznikaly při tradičním lipovském dřevosochání. My jsme přispěli skromně informačními tabulemi o probíhající rekonstrukci zámeckého parku.

Tato akce nám v letošním roce sebrala veškerý čas, sílu i energii, ale výsledek bude stát za to. Okolí zámku se proměnilo z nehostinné džungle v zahradu a park vskutku zámecký. Ale proč popisovat dílo, přijeďte na návštěvu, navštivte park, podstávkový dům s galerií, muzeem a infocentrem a nevynechejte ani nově zrekonstruovaný kostel sv. Šimona a Judy. Lipová stojí za návštěvu.

 
Kategorie aktuality: