Ostatní

Rekonstrukce severního křídla zámku

Vlastní nejzákladnější sanace objektu zámku začala vlastně hned v roce 2012, bezprostředně pote, co spolek VIA TEMPORA NOVA zakoupil zámecký areál. Nejprve bylo nutno odstranit největší a nejvíce obtěžující náletové stromy, mnohdy již poměrně mohutného vzrůstu tak, aby dále neničili zachovanou podstatu nemovité kulturní památky. Zhruba půl století trvající nezájem ze strany všech ze zákona povinných institucí od představitelů obce až po ministerské úředníky se na zámeckém areálu nesmazatelně podepsal.

Contra torrentem - publikace NF

CONTRA TORRENTEM – PROTI PROUDU

Vznik této publikace byl veden několika důvody, zejména pak snahou přiblížit návštěvníkům zámek v Lipové (Hainspachu), jeho historii, historii rodu, který dal vzniknout této vznosné stavbě a konečně i architekturu budovy a její rekonstrukci, která by nebyla možná bez zásadního přispění fondů EHP – Norsko.

Ke stažení

Lubomír Brabec - kytarový recitál

Vážení podporovatelé a příznivci,

srdečně bychom Vás chtěli pozvat na autorský koncert Lubomíra Brabce, který se koná 28. června 2023 v 19:00 hodin v Tereziánském sále Břevnovského kláštera. Součástí oslavíme mistrovy sedmdesátiny!

Těšíme se na Vás!

Ke stažení

Historie zámku

Zámek je příkladnou ukázkou umírněné vrcholně barokní architektury s výraznými interkulturními celoevropskými přesahy. Zdejší panství patří svojí historií mezi nejstarší v Čechách, avšak obyvatelé kraje byli od 13. století prakticky výlučně lidé německé národnosti. Rozvoj kraje pokračoval od počátku jeho osídlení s přestávkami, kdy bylo panství zničeno husity a posléze vojsky za třicetileté války až do doby, kdy panství vlastnili Slawatové a po nich Salmové, kteří přinesli nebývalou prosperitu.

Antik salon Mánes - veletrh starožitností

Srdečně Vás zveme na veletrh starožitností na podporu zámku v Lipové. Pořádá Via Tempora Nova v Antik salonu Mánes PRAHA 1

3.-5. března 2023 MÁNES PRAHA 1

2. – 4. června 2023 MÁNES PRAHA 1

Ke stažení

Informační leták II

PROJEKT REKONSTRUKCE A REVITALIZACE NEMOVITÉ KULTURNÍ PAMÁTKY ZÁMEK LIPOVÁ U ŠLUKNOVA

Původní podoba zámku ze začátku dvacátého století

Informační leták I

PROJEKT REKONSTRUKCE A REVITALIZACE NEMOVITÉ KULTURNÍ PAMÁTKY ZÁMEK LIPOVÁ U ŠLUKNOVA

Romská zábava

Via Tempora Nova Vás zve na Romskou zábavu do restaurace u Pytláka - v Lipové 24.2.2023.

Zahraje GA a Lukáš Šandor

Vstupné 250Kč

Těšíme se na Vás!

Fotodokumentace - sanace středního křídla

Přinášíme aktuální fotodokumentaci - v příloze najdete komentované fotografie provázející etapou sanace středního křídla zámku.

Ke stažení

Den země 2022

Na zámku slavíme letos 22. dubna Den země, ostatně jako již rok minulý. Buďme společně ohleduplní k životnímu prostředí.

Ke stažení

Pages

Subscribe to RSS - Ostatní